Zostaw nam swój numer!

Oddzwonimy do Ciebie!

 

 

Zestawy fotowoltaiczne z magazynami energii (off-grid)

(kompletne zestawy do instalacji autonomicznego systemu fotowoltaicznego)

 

Wszystkie podstawowe poniżej zestawy fotowoltaiczne  składają się z paneli fotowoltaicznych, regulatora ładowania i inwertera (falownika) np. firmy Victron Energy oraz akumulatorów zapewniających możliwość pracy w systemie off-grid. Panele fotowoltaiczne zapewniają stałe napięcie na wejściu regulatora, którego celem jest maksymalne wykorzystanie wytwarzanej przez nie energii i zapewnienie bezpiecznego ładowania akumulatorów. Regulator stabilizuje i optymalizuje parametry ładowania, dostosowując napięcie ładowania w zależności od rodzaju akumulatora i etapu ładowania. Kolejny element układu - akumulator (bank akumulatorów) umożliwia magazynowanie energii, gdy ilość produkowanej przez moduły fotowoltaiczne energii jest większa od bieżącego zużycia oraz wykorzystywanie jej, gdy wytwarzana przez generator energia jest mniejsza niż bieżące zużycie. Podłączenie instalacji do wennetrznej sieci elektrycznej umożliwia inwerter, który konwertuje prąd stały na prąd zmienny umożliwiając zasilanie podstawowych urządzeń elektrycznych.

  

 

Przykłady zestawów zaprojektowanych do konkretnych zastosowań

 

Zestaw ES24/1600-1/1,3kWp/10kWh (1-OPzS)

Zestaw fotowoltaiczny off-grid ES24/1600-1/1,2kWp/10kWh zbudowany na bazie urządzenia EasySolar firmy Victron Energy z panelami fotowoltaicznymi o łącznej mocy 1280Wp i  solarnymi akumulatorami kwasowo-ołowiowymi typu OPzS o pojemności ok.10kWh przystosowany do zasilania odbiorników 230VAC, których moc nie przekracza łącznie 1300W (jednocześnie włączone, chwilowo max do 3000W). Stosowany gdy zapotrzebowanie dobowe na energię wynosi ok. 5kWh (np. dom letniskowy), a energia w dużej mierze jest zużywana poza godzinami największego nasłonecznienia. W takiej sytuacji w przybliżeniu 100% wytworzonej w panelach i magazynowanej w akumulatorach energii będzie zużywana przez użytkownika i w okresie kwiecień-wrzesień system zaspokoi ok. 90% całkowitego zapotrzebowania na energię. Pozostała, brakująca energia np. w okresie kilkodniowego mniejszego nasłonecznienia może być uzupełniana z agregatu prądotwórczego lub sieci energetycznej, jeśli istnieje. W przypadku systemu autonomicznego, bez drugiego źródła zasilania w okresie małego nasłonecznienia tj. listopad-luty system zapewni ciągłe zasilanie odbiorników o łącznym dobowym zużyciu ok. 1kWh. Wykorzystane baterie OPzS o całkowitej pojemności do 10 kWh i 20 letniej żywotności są idealnym rozwiązaniem dla małych instalacji elektrycznych

Elementy zestawu

 • inwerter/regulator ładowania Easy Solar 24/1600/40 Victron Energy
 • 4 panele fotowoltaiczne monokrystaliczne HeckertSolar 60M 320Wp
 • 12 baterii solarnych 6 SOPzS 420 Bater

zestaw fotowoltaiczny off grid OPzS

Zestaw ES24/1600-1/1,3kWp/9,6kWh (1-Gel)

Zestaw fotowoltaiczny off-grid przystosowany do zasilania odbiorników 230VAC, których moc nie przekracza łącznie 1300W (jednocześnie włączone, chwilowo max do 3000W), stosowany między innymi, gdy zapotrzebowanie dobowe na energię wynosi ok. 5kWh (np. dom letniskowy) a energia w dużej mierze jest zużywana poza godzinami największego nasłonecznienia. W takiej sytuacji w przybliżeniu 100% wytworzonej w panelach i magazynowanej w akumulatorach energii będzie zużywana przez użytkownika i w okresie kwiecień-wrzesień system zaspokoi ok. 90% całkowitego zapotrzebowania na energię. Pozostała, brakująca energia np. w okresie kilkodniowego mniejszego nasłonecznienia może być uzupełniana z agregatu prądotwórczego lub sieci energetycznej, jeśli istnieje. W przypadku systemu autonomicznego, bez drugiego źródła zasilania w okresie małego nasłonecznienia tj listopad-luty system zapewni ciągłe zasilanie odbiorników o łącznym dobowym zużyciu ok. 1kWh. Wykorzystane akumulatory żelowe o całkowitej pojemności do 9,6 kWh zapewniają bezobsługową i bezpieczną pracę banku akumulatorów przez cały okres ich użytkowania.

Elementy zestawu

 • inwerter/regulator ładowania Easy Solar 24/1600/40 Victron Energy
 • 4 panele fotowoltaiczne monokrystaliczne HeckertSolar 60M 320Wp
 • 4 akumulatory żelowe HZY 12-200SL

 

Zestaw ES24/3000-1/2,4kWp/22kWh (2)

Zestaw fotowoltaiczny off-grid przystosowany do zasilania odbiorników 230VAC, których moc nie przekracza łącznie 2500W (chwilowo 6000W, jednocześnie włączonych, zasilanych z wyjścia inwertera*), stosowany między innymi gdy zapotrzebowanie dobowe na energię wynosi ok. 10kWh (np. dom jednorodzinny) a energia jest zużywana również poza godzinami największego nasłonecznienia. W takiej sytuacji w przybliżeniu 100% wytworzonej w panelach i magazynowanej w akumulatorach energii będzie zużywana przez użytkownika i w okresie kwiecień-wrzesień system zaspokoi ok. 90% zapotrzebowania na energię. Pozostała, brakująca energia np. w okresie kilkodniowego mniejszego nasłonecznienia może być uzupełniana agregatu prądotwórczego lub z sieci energetycznej, jeśli istnieje. W przypadku systemu autonomicznego, bez drugiego źródła zasilania w okresie małego nasłonecznienia tj listopad-luty system zapewni ciągłe zasilanie odbiorników o łącznym dobowym zużyciu ok. 2kWh.

Elementy zestawu

 • inwerter/regulator ładowania Easy Solar 24/3000/70 Victron Energy
 • 8 paneli fotowoltaicznych monokrystaliczne HeckertSolar 60M 320Wp
 • 12 baterii solarnych 6 SOPzS 915 Bater

* urządzenia o większej mocy, które nie wymagają ciągłego zasilania mogą być podłączone do wyjścia zasilanego bezpośrednio z drugiego źródła zasilania.

Zestaw Q24/5000-1/4kWp/22kWh (3)

Zestaw fotowoltaiczny off-grid przystosowany do zasilania urządzeń 230VAC, których moc nie przekracza łącznie 4500W (jednocześnie włączonych, chwilowo maks. do 10 000W), dedykowany dla użytkowników, których dobowe zapotrzebowanie na energię wynosi ok. 15-20kWh a energia zużywana jest przez całą dobę, również w nocy. W przybliżeniu 100% wytworzonej w panelach fotowoltaicznych i magazynowanej w akumulatorach energii będzie zużywana przez odbiorniki i w okresie kwiecień-wrzesień system zaspokoi ok. 90% całkowitego zapotrzebowania na energię. Pozostała, brakująca energia w okresie mniejszej ilości słońca może być uzupełniana z dwóch dodatkowych, niezależnych źródeł np. sieci energetycznej i agregatu prądotwórczego. Zapewnia to bardzo dużą niezawodność, ciągłość i bezpieczeństwo zasilania np. w miejscach gdzie zdarzają się częste wyłączenia prądu lub warunki przyłączenia ograniczają możliwość jednoczesnego korzystania z większej liczby odbiorników.

Elementy zestawu

 • inwerter/ładowarka Quatro 24/5000/120-100 Victron Energy
 • 2 regulatory ładowania BlueSolar MPPT 150/70 Tr Victron Energy
 • 16 paneli fotowoltaicznych monokrystaliczne HeckertSolar 60M 320Wp
 • 12 baterii solarnych 6 SOPzS 915 Bater
 • cyfrowy panel sterujący Color Control GX Victron Energy

Zestaw Q48/5000-3/12,4kWp/66kWh (7)

Zestaw fotowoltaiczny off-grid przystosowany do instalacji trójfazowej 400VAC, w której moc jednocześnie włączonych odbiorników nie przekracza łącznie 13,5kW (chwilowo max. do 30kW), dedykowany dla użytkowników, których dobowe zapotrzebowanie na energię wynosi ok. 45-60kWh a energia zużywana jest przez całą dobę, również w nocy. W przybliżeniu 100% wytworzonej w panelach fotowoltaicznych i magazynowanej w akumulatorach energii będzie zużywana przez odbiorniki i w okresie kwiecień-wrzesień system zaspokoi ok. 90% całkowitego zapotrzebowania na energię. Pozostała, brakująca energia w okresie mniejszej ilości słońca może być uzupełniana z dwóch dodatkowych, niezależnych źródeł np. sieci energetycznej i agregatu prądotwórczego. Zapewnia to bardzo dużą niezawodność,ciągłość i bezpieczeństwo zasilania np w miejscach gdzie zdarzają się częste wyłączenia prądu. System może pełnić funkcję zasilania awaryjnego UPS.

Elementy zestawu

 • 3 inwertery/ładowarki Quatro 48/5000/120-100 Victron Energy
 • 3 regulatory ładowania BlueSolar MPPT 150/70 Tr Victron Energy
 • 45 paneli fotowoltaicznych polikrystalicznych Sharp ND-AC 275Wp
 • 24 baterie solarne 6 SOPzS 915 Bater
 • cyfrowy panel sterujący Color Control GX Victron Energy

Zestaw Q24/5000-3/4,4kWp/22kWh (8)

Zestaw fotowoltaiczny off-grid przystosowany do instalacji trójfazowej 400VAC, w której moc jednocześnie włączonych odbiorników nie przekracza łącznie 13,5kW (chwilowo max. do 30kW), dedykowany dla użytkowników, których dobowe zapotrzebowanie na energię wynosi ok. 15-20kWh a energia zużywana jest przez całą dobę, również w nocy. W takiej sytuacji w przybliżeniu 100% wytworzonej w panelach fotowoltaicznych i magazynowanej w akumulatorach energii będzie zużywana przez odbiorniki i w okresie kwiecień-wrzesień system zaspokoi ok. 90% całkowitego zapotrzebowania na energię. Pozostała, brakująca energia w okresie mniejszej ilości słońca może być uzupełniana z dwóch dodatkowych, niezależnych źródeł np. sieci energetycznej i agregatu prądotwórczego. System zapewnia bardzo dużą niezawodność, ciągłość i bezpieczeństwo zasilania np w miejscach gdzie zdarzają się częste wyłączenia prądu lub warunki przyłączenia do sieci energetycznej ograniczają możliwość jednoczesnego korzystania z większej liczby odbiorników. System może pełnić funkcję zasilania awaryjnego UPS oraz wspomagania sieci w momentach cholowego zwiększonego zapotrzebowania na energię przekraczającego możliwości zasilania z sieci.

Elementy zestawu

 • 3 inwertery/ładowarki Quatro 24/5000/120-100 Victron Energy
 • 2 regulatory ładowania BlueSolar MPPT 150/70 Victron Energy
 • cyfrowy panel sterujący Color Control GX Victron Energy
 • 16 paneli fotowoltaicznych polikrystalicznych Sharp ND-AC 275Wp
 • 12 baterii solarnych 6 SOPzS 915 Bater

 

Zestaw ESS48/3000-3,2kWp/5,6kWh (li-ion)

Zestaw fotowoltaiczny hybrydowy off-grid/on-grid przystosowany do zasilania odbiorników 230VAC, których moc nie przekracza łącznie 2,4kW (jednocześnie włączone, chwilowo max do 5500W), zalecany, gdy zapotrzebowanie dobowe na energię wynosi ok. 3-6kWh, a energia w dużej mierze jest zużywana poza godzinami największego nasłonecznienia. W takiej sytuacji znaczna część wytworzonej w panelach i magazynowanej w akumulatorach energii będzie zużywana przez użytkownika, a w okresie kwiecień-wrzesień system zaspokoi ok. 90% całkowitego zapotrzebowania na energię. Pozostała, brakująca energia np. w okresie kilkudniowego mniejszego nasłonecznienia może być uzupełniana z agregatu prądotwórczego lub sieci energetycznej (jeśli istnieje) podłączonych do inwertera. Zastosowane akumulatory litowo-jonowe o pojemności nominalnej 7kWh zapewniają bezobsługową i bezpieczną pracę przez cały okres ich użytkowania. Czas życia akumulatorów jest projektowany na 20lat przy 5000 cykli ładowania/rozładowania.

Elementy zestawu

 • dwukierunkowy inwerter hybrydowy MultiPlus II 48/3000 Victron Energy
 • kontroler MPPT SmartSolar 250/60 Victron Energy
 • sterownik Venusl GX Victron Energy
 • 10 monokrystalicznych paneli fotowoltaicznych HeckertSolar 60M 320Wp
 • 1 bateria litowo-jonowa BMZ ESS 7.0

%MCEPASTEBIN%

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą lub poruszonymi tu tematami, a nie znalazłeś wszystkich potrzebnych Ci informacji koniecznie skontaktuj się z nami! Chętnie we wszystkim pomożemy i doradzimy. Do każdego tematu i klienta podchodzimy indywidualnie. Informacje zawarte na stronie z pewnością nie wyczerpują wszystkich zagadnień, a ceny podane w cennikach, choć regularnie aktualizowane,  są orientacyjne i mogą być negocjowane.