Moc i niezawodność monokrystalicznych ogniw krzemowych w połączeniu z dużą elastycznością i lekkością nowoczesnych polimerów.

 

  • Zastosowanie lekkich folii polimerowych zamiast tradycyjnego szkła.
  • Staranny dobór materiałów i ich grubości tworzy właściwą równowagę pomiędzy ochroną cienkich ogniw fotowoltaicznych i stworzenia elastycznego i lekkiego źródła energii. Ekstremalna elastyczność  widoczna na zdjęciach zaskoczy każdego.
  • Polimery stosowane przy produkcji paneli charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, co umożliwia certyfikację zgodnie z normą IEC 61215 i 61730. Jest to gwarancja długiej żywotności nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, z jakimi można się spotkać np. na jachtach regatowych, w których technologia Solbian została zastosowana po raz pierwszy .

    Produkty Solbian dostępne w różnych wersjach są lekkie, elastyczne i odporne na uderzenia i mogą być nawet deptane. Lekkość i elastyczność sprawiają, że moduły fotowoltaiczne Solbian szczególnie nadają się do zastosowań morskich .

Seria: SP, SX, CP, CV - moduły na każdą potrzebę

Różne zastosowania modułów Solbian doprowadziły do zróżnicowania produktów. Biorąc pod uwagę zastosowanie różnych niezawodnych i wysoce wydajnych ogniw z monokrystalicznego krzemu zostały zdefiniowane następujące serie.


Seria SP - "najpotężniejsze" elastyczne moduły na świecie wykonane z najwyższej jakości ogniw Sunpower. Ogniwa z tylnymi kontaktami, które posiadają rekordową wydajność dla produktów komercyjnych, osiągając 23% konwersji światła słonecznego na energię elektryczną. Głównym rynkiem dla tej serii modułów są zastosowania morskie, w których ważne jest, aby uzyskać jak najwięcej mocy z jak najmniejszej zajmowanej przestrzeni. Dają także bardzo atrakcyjny efekt estetyczny dzięki gładkiej czarnej powierzchni komórek Sunpower BackContact.

Seria SX - moduły te wykorzystują w pełni kwadratowe ogniwa z monokrystalicznego krzemu o sprawności większej niż 19%. Ogniwa łączone są za pomocą ultracienkich miedzianych drucików tworzących gęstą sieć. Tworzą one tysiące niezależnych połączeń dzięki którym moduły mają wyższą moc i są bardziej niezawodne. Technologia ta jest optymalna dla zastosowań w modułach elastycznych powodując znaczne zmniejszenie zagrożenia powstania mikropęknięć struktur w miejscach połączeń elektrycznych.

Seria CP - wykorzystują standardowe ogniwa 156x156mm o wysoce dopracowanej i niezawodnej technologii, pozostając na poziomie wydajności porównywalne z tymi z serii SL. Moduły z tej serii, co do wielkości i wielkości mocy, mają na celu zaspokoić wymagania wczasowiczów, wózki golfowe, samochody elektryczne, w których dostępne są zazwyczaj większe powierzchnie.

Seria CV - najnowszy produkt z Solbian. Seria modułów do zastosowań, na dachach (szklarnie, wiaty) i fasady. Zakres mocy pomiędzy 70 W i 240 W. Mogą być dostosowane do każdego wymagania, wykonane z ogniw monokrystalicznych 156x156mm.