Zostaw nam swój numer!

Oddzwonimy do Ciebie!

O firmie

Firma BMZ specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji wysokiej klasy systemów bateryjnych do zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym, elektromobilności, przemysłowym i domowym magazynowaniu energii oraz do urządzeń medycznych, elektronarzędzi i narzędzi ogrodniczych.
 
Firma powstała w 1994 roku, a jej celem było stworzenie baterii charakteryzującej się innowacyjnym wyglądem oraz jak największą płynnością pracy z zasilanymi urządzeniami. Dzisiaj firma BMZ jest liderem na rynku europejskim i znaczącym graczem na światowym rynku baterii litowo -jonowych. BMZ posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Polsce i Chinach oraz niezależny dział sprzedaży we Francji, który stanowi punkt kontaktowy dla klientów na rynku francuskim. Od kwietnia 2017 roku funkcjonuje również oddział sprzedaży wraz z zespołem inżynierów i prototypową linią produkcyjną w Japonii. Firma BMZ oferuje magazyny energii do wykorzystania domowego i w celach komercyjnych. Dostępne modele magazynów energii to ESS 7.0, ESS 9.0 i ESS X cechujące się energią nominalną odpowiednio: 6.74 kWh, 8.5 kWh, 10.06 kWh. BMZ bierze między innymi udział w projekcie ACM "Adaptive City Mobility", w którym dziesięć współpracujących ze sobą przedsiębiorstw technologicznych buduje mały, elektryczny i lekki pojazd kategorii L7E i rozwija go do produkcji seryjnej. W połączeniu z innowacyjnym oprogramowaniem, sprzętem i systemem wymiany baterii, przedstawia on nowoczesne rozwiązanie dla elektromobilności miejskiej przyszłości. Drugi projekt, którego częścią jest firma BMZ to "Verteilnetz2020" finansowany przez niemieckie Federalne Ministerstwo Spraw Gospodarczych i Energii. Jego celem jest zwiększenie przepustowości sieci energetycznej i poprawa jakości zasilania w sieciach rozdzielczych niskiego napięcia.

magazyn energii BMZ ESS 9.0Produkty BMZ

  • Magazyn energii (ESS 7.0, ESS 9.0, ESS  X, dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz wersja wysokonapięciowa)
  • Baterie i napędy do rowerów elektrycznych
  • Baterie do autobusów i pojazdów o napędzie elektrycznym
  • Ładowarki (od 0.5 A do 5 A, od 1.3 V do 36 V)
  • Baterie rozruchowe LITHIUM POWERBLOC (do wykorzystania m. in. w samochodach sportowych. Pełne naładowanie baterii nawet w 40 minut)
  • Urządzenia analityczne (ATGF 1500/PBG, ATGB 1200 – urządzenia do testowania wydajności i stanu naładowania baterii)

 

Firma SolTech Service Telecom jest partneren technicznym i integratorem litowo-jonowych systemów bateryjnych BMZ.