Zostaw nam swój numer!

Oddzwonimy do Ciebie!

MONITORY AKUMULATORÓW BMV-700

Akumulatorowy wskaźnik poziomu naładowania, pozostałego czas pracy i wiele więcej

Pozostała pojemność akumulatora zależy od zużytych amperogodzin, prądu rozładowywania, temperatury i wieku akumulatora. Kompleksowe algorytmy oprogramowania są konieczne do uwzględnienia tych wszystkich zmiennych. Obok podstawowych wyświetlanych opcji, takich jak napięcie, prąd, zużyte amperogodziny, BMV- 700 także wyświetla stan naładowania, pozostały czas pracy i zużycie mocy w Watach. BMV-702 posiada dodatkowe wejście które może być zaprogramowane do pomiaru napięcia drugiego akumulatora, temperatury, lub punktu środkowego napięcia.

Łatwy montaż

Wszystkie połączenia elektryczne są realizowane przez złącza znajdujące się na PCB na boczniku prądowym.Bocznik jest połączony do monitora standardowym kablem telefonicznym RJ12. W zestawie znajduje się kabel RJ12 (10m) i kabel do akumulatora z bezpiecznikiem (2m); nie są potrzebne inne dodatkowe elementy. Oddzielnie dołączona jest przednia ramka, nadająca kwadratowy wygląd monitora; pierścień zabezpieczający do tylnego zamocowania oraz śruby do montażu od przodu.

Łatwy do zaprogramowania

Szybkie menu instalacyjne oraz szczegółowe menu ze wsparciem dla użytkownika w postaci przewijanego tekstu, w trakcie przechodzenia przez różne ustawienia. Proszę sprawdzić szczegóły w instrukcji obsługi.

Inne opcje monitora akumulatorów

- Kontroler akumulatorów VE.Net
- Wysoko napięciowy kontroler VE.Net Battery: od 70 do 350VDC
- Lynx Shunt VE.Net
- Lynx Shunt VE.Can

Nowość: monitorowanie środkowego punktu napięcia (tylko BMV-702)

Funkcja do monitorowania dużych i drogich banków akumulatorów, teraz jest dostępna po raz pierwszy tanio do monitorowania jakichkolwiek banków akumulatorów. Bank akumulatorów składa się z szeregowo połączonych ogniw. Środkowy punkt napięcia jest to napięcie w połowie drogi wzdłuż tego szeregowego połączenia. W idealnym przypadku, środkowy punkt napięcia powinien mieć wartość połowy całkowitego napięcia. W praktyce obserwowane są odchylenia, zależne od wielu czynników, jak różny
stan naładowania nowych akumulatorów lub ogniw, od różnych temperatur, pojemności, wewnętrznego upływu prądu i wielu innych. Duże lub zwiększające się odchylenie od punktu środkowego, wskazuje na niewłaściwe użytkowanie lub uszkodzenie akumulatora/ogniwa. Działania korygujące punkt środkowy napięcia mogą zapobiec poważnemu uszkodzeniu akumulatora. Szczegóły dostępne w instrukcji obsługi.

Standardowe funkcje

- Napięcie akumulatora, prądu, mocy, zużycie amperogodzin oraz stan naładowania.
- Pozostały czas pracy przy aktualnym poziomie rozładowywania.
- Programowalny wizualny i dźwiękowy alarm.
- Programowalny przekaźnik do wyłączania krytycznego obciążenia lub włączenia generatora.
- 500 Amp bocznik do szybkiego podłączenia i zestaw przyłączeniowy
- Boczniki z możliwością wyboru do 10.000 Amps
- Port komunikacji VE.Direct
- Przechowywanie danych historycznych, które mogą być wykorzystane do oceny stanu akumulatorów.
- Szeroki zakres napięcia wejściowego: 9,5 – 95 V
- Wysoka rozdzielczość pomiaru prądu: 10 mA (0,01A)
- Niskie zużycie prądu: 2,9 Ah na miesiąc (4 mA) przy 12V oraz 2,2 Ah na miesiąc (3mA) przy 24V

Dodatkowe funkcje BMV-702

Dodatkowe wejście do pomiaru napięcia drugiego akumulatora, temperatury oraz środkowego napięcia i ustawiania alarmów i przekaźników.

BMV 700HS: zakres napięcia od 60 do 385VDC

Nie jest wymagany dzielnik napięcia. Uwaga: nadaje się tylko do systemów z uziemionym minusem (monitor akumulatora nie jest izolowany od bocznika).