Zostaw nam swój numer!

Oddzwonimy do Ciebie!

ŁADOWARKI SKYLLA-i

Skylla-i (1+1): dwa wyjścia do ładowania dwóch banków akumulatorów

Skylla-i (1+1) wyróżnia się 2 odseprowanymi wyjściami. Drugie wyjście, ograniczone do około 4 A i z trochę niższym napięciem wyjściowym, jest przeznaczone do akumulatora rozruchowego.

Skylla-i (3): trzy równoważne wyjścia do ładowania 3 banków akumulatorów.

Skylla-i (3) posiada 3 odseparowane wyjścia, wszystkie dostarczają prąd w pełnym zakresie.

Wytrzymałość

Aluminiowa obudowa pokryta epoksydowym proszkiem oraz mocowania ze stali nierdzewnej wytrzymują niekorzystne warunki: ciepło, wilgoć, sól morską. Drukowane płytki są pokryte warstwą akrylu dla maksymalnego zabezpieczenia przed korozją. Czujnik temperatury gwarantuje, że elementy zasilania będą zawsze pracowały w określonych zakresach, dzięki automatycznemu zmniejszaniu prądu wyjściowego w warunkach ekstremalnych.

Elastyczność

Oprócz interfejsu CAN bus (NMEA2000) wbudowane jest pokrętło obrotowe , przełączniki DIP oraz potencjometr do przystosowania algorytmu ładowania do konkretnego akumulatora i jego warunków użytkowania. Proszę odnieść się do instrukcji obsługi w celu poznania wszystkich możliwości.

Ważna funkcje: Synchroniczna praca przy połączeniu równoległym
Kilka ładowarek może być zsynchronizowanych poprzez interfejs CAN bus. Jest to osiągane poprzez połączenie ładowarek przewodem RJ45 UTP. Szczegóły w instrukcji obsługi.

Właściwe ładowanie akumulatorów kwasowo ołowiowych: różny czas absorpcji

Jeżeli występuje tylko płytkie rozładowywanie, czas absorpcji jest krótki w celu zapobiegania przeładowania akumulatora. Po głębokim rozładowaniu, czas absorpcji jest automatycznie zwiększany, dla zapewnienia całkowitego naładowania akumulatora.

Używanie ładowarki jako zasilacza

Dzięki efektowi perfekcyjnie stabilizowanego napięcia na wyjściu, ładowarka Skylla-i może być używana jako źródło zasilania, gdy akumulatory nie są podłączone.

 

Zapobieganie uszkodzeniom związanym z nadmiernym gazowaniem: tryb BatterySafe

W przypadku wybrania trybu szybkiego ładowania akumulatora (wybrany jest duży prąd ładowania z wysokim napięcie absorpcji), wtedy Skylla-i zapobiega uszkodzenia akumulatora poprzez nadmierne gazowanie dzięki automatycznemu ograniczaniu zakresu wzrastającego napięcia, gdy zostanie osiągnięte napięcie gazowania.

Redukcja zużycia akumulatora przy ograniczonej eksploatacji: tryb Storage

Tryb Storage zostaje zawsze uruchomiony, gdy akumulator nie jest wykorzystywany przez 24 godziny. W trybie tym napięcie zostaje zredukowane do 2,2 V/ogniwo
celem zminimalizowania gazowania i korozji na biegunach dodatnich. Raz na tydzień napięcie jest podnoszone do napięcia absorpcji w celu doładowania akumulatora. Zapobiega to rozwarstwieniu elektrolitu i siarkowaniu - głównym przyczynom przedwczesnego zużycia akumulatorów.

Przedłużenie żywotności akumulatora: kompensacja temperaturowa

Każda ładowarka Skylla-i wyposażona jest w czujnik temperatury akumulatora. Kiedy jest on podłączony, napięcie ładowania jest automatycznie zmniejszane wraz ze wzrostem temperatury akumulatora. Funkcja ta jest szczególnie zalecana przy użyciu w pełni szczelnych akumulatorów kwasowo ołowiowych i/lub kiedy oczekiwane są duże wahania temperatury.

Czujnik napięcia akumulatora

W celu kompensacji spadku napięcia spowodowanego rezystancją kabli, ładowarki Skylla-i wyposażone są w czujniki napięcia, dzięki któremu akumulator uzyskuje zawsze właściwe napięcie ładowania.

Odpowiednia do źródeł AC i DC (inwertowanie AC-DC i DC-DC)

Ładowarki mogą być również zasilane ze źródła prądu stałego.

Ładowanie akumulatorów litowo-jonowych (LiFePO4)

Prosta kontrola ładowania, wł./wył. może być zastosowana poprzez podłączenie przekaźnika lub otwartego kolektora transoptora wyjścia z Li-Ion BMS do portu zdalnego kontrolera ładowarki. Alternatywnie całkowita kontrola napięcia i prądu może być uzyskana przez podłączenie do galwanicznie izolowanego portu CAN bus.

 

Skyllai 1m

Modele

24V/80A (1+1)

24V/80A (3)

24V/100A (1+1)

24V/100A (3)


Akcesoria

Skylla-i Control GX


Pliki

Broszura Skylla-i Charger - PL

Katalog urządzeń Victron Energy - PL

Cennik detaliczny Victron Energy [PLN]

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą lub poruszonymi tu tematami, a nie znalazłeś wszystkich potrzebnych Ci informacji koniecznie skontaktuj się z nami! Chętnie we wszystkim pomożemy i doradzimy. Do każdego tematu i klienta podchodzimy indywidualnie. Informacje zawarte na stronie z pewnością nie wyczerpują wszystkich zagadnień, a ceny podane w cennikach, choć regularnie aktualizowane,  są orientacyjne i mogą być negocjowane.