Zostaw nam swój numer!

Oddzwonimy do Ciebie!

ŁADOWARKI BLUE POWER IP20

 

 

Bardzo wysoka sprawność ładowania

Ładowarka Blue Power przy efektywności 95% generuje czterokrotnie mniej ciepła w porównaniu ze standardem przemysłowym. Pobór mocy po całkowitym naładowaniu akumulatora spada do 0,5 wata, czyli wynosi od pięciu do dziesięciu razy mniej niż standard przemysłowy.

Algorytm czterostopniowego ładowania adaptacyjnego

Ładowanie składa się z czterech etapów: bulk-adsorption-float-storage (patrz rys. „Krzywa ładowania”). Ładowarka Blue Power charakteryzuje się kontrolowanym przez mikroprocesor adaptywnym, czterostopniowym zarządzaniem akumulatorem. Adaptywna cecha ładowania dopasuje optymalnie proces ładowania do sposobu w jaki akumulator jest wykorzystywany.

Redukcja zużycia akumulatora przy ograniczonej eksploatacji: tryb Storage

Tryb Storage zostaje uruchomiony, zawsze gdy akumulator nie jest wykorzystywany przez 24 godziny. W trybie tym napięcie zostaje zredukowane do 2,2V na komórkę akumulatora (13,2 V dla akumulatora 12V) celem zminimalizowania gazowania i korozji na biegunach dodatnich. Raz na tydzień napięcie jest podnoszone do napięcia absorpcji w celu doładowania akumulatora. Zapobiega to rozwarstwieniu elektrolitu i siarkowaniu - głównym przyczynom przedwczesnego zużycia akumulatorów.

Cicha praca

Brak wentylatora zapewnia bezgłośną pracę ładowarki.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Gdy temperatura osiągnie 60 °C prąd wyjściowy zostaje zredukowany, chroniąc ładowarkę Blue Power przed uszkodzeniem.

LED’owe oznaczenie statusu ładowania

Żółty LED: ładowanie w fazie „bulk” (szybkie miganie), w fazie „adsorpcji” (wolne miganie), w fazie „float” (ciągłe); Zielony LED: ładowarka wyłączona

 

 

 Modele

Blue Power Charger GX 24V/5A-IP20(1)

Blue Power Charger GX 24V/8A-IP20(1)


 Pliki

Broszura Blue Power Charger GX IP20 - PL

Katalog urządzeń Victron Energy - PL

Cennik detaliczny Victron Energy [PLN]

 

 

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą lub poruszonymi tu tematami, a nie znalazłeś wszystkich potrzebnych Ci informacji koniecznie skontaktuj się z nami! Chętnie we wszystkim pomożemy i doradzimy. Do każdego tematu i klienta podchodzimy indywidualnie. Informacje zawarte na stronie z pewnością nie wyczerpują wszystkich zagadnień, a ceny podane w cennikach, choć regularnie aktualizowane,  są orientacyjne i mogą być negocjowane.