Zostaw nam swój numer!

Oddzwonimy do Ciebie!

SOLBIAN FLEX SX (eXtreme)

W serii XP stosowane są całkowicie kwadratowe ogniwa z monokrystalicznego krzemu o sprawności większej niż 19%. Ogniwa zalaminowane są między bardzo mocnymi warstwami polimerowymi. Materiał ten sprawia że panele są elastyczne, przenośne, a ich waga jest zredukowana do 1/6 wagi standardowych szklanych paneli.

 

Monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne stosowane w nowej serii paneli SX są łączone elektrycznie za pomocą ultra cienkich miedzianych drucików tworzących na powierzchni ogniw gęstą sieć połączeń. Taka alternatywa dla standardowych taśm sprawia, że panele SX są znacznie wydajniejsze i odporniejsze na naprężenia powstające przy gięciu. Dodatkową zaletą jest mniejszy efekt spadku mocy przy częściowym zacienieniu co jest szczególnie ważne w aplikacjach jachtowych i mobilnych.

 

 

 Nowy rodzaj połączeń sprawia że są znacznie bardziej odporne na częściowe zacienienie. Panele serii SX odznaczają się wyższą mocą i większą niezawodnością.

 

> dostępne opcje montażu

 • klej strukturalny +

  Dwustronny klej strukturalny zapewnia trwały montaż panelu. Staje się on częścią np. łodzi, samochodu. Stanowi to pewne zabezpieczenie np. przed kradzieżą.
 • stalowe remizki - oczka +

  Panele SOLBIAN FLEX montowane mogą być za pomocą remizek wykonanych ze stali nierdzewnej rozmieszczonych na obwodzie panelu.
 • TENAX +

  Dobry sposób na szybki montaż i demontaż przy użyciu zapinek TENAX. Idealne rozwiązanie dla zamocowania paneli na bimini lub zadaszeniu zejściówki jachtu.
 • zamek błyskawiczny +

  Zamek błyskawiczny zapewnia łatwy montaż paneli do brezentowych osłon zejściówek, tentów itp. Szybki i wygodny sposób mocowania paneli w dogodnych warunkach.
 • 1
 • 1

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą lub poruszonymi tu tematami, a nie znalazłeś wszystkich potrzebnych Ci informacji koniecznie skontaktuj się z nami! Chętnie we wszystkim pomożemy i doradzimy. Do każdego tematu i klienta podchodzimy indywidualnie. Informacje zawarte na stronie z pewnością nie wyczerpują wszystkich zagadnień, a ceny podane w cennikach, choć regularnie aktualizowane,  są orientacyjne i mogą być negocjowane.