Zostaw nam swój numer!

Oddzwonimy do Ciebie!

Regulatory ładowania MPPT-75 (12/24V)

Ultraszybkie śledzenie punktu maksymalnej mocy

W szczególności w trakcie pochmurnego dnia, kiedy intensywność promieniowania słonecznego ciągle się zmienia, ultraszybki kontroler MPPT umożliwi produkcję do 30% energii więcej niż kontroler PWM i do 10% więcej w porównaniu z wolniejszymi kontrolerami MPPT.

Wyjście dla obciążenia

Rozładowaniu całkowitemu akumulatora można zapobiegać poprzez podłączenie wszystkich obciążeń bezpośrednio do wyjścia obciążenia. Wyjście to zostanie odłączone kiedy akumulator będzie rozładowany do ustalonej wartości.

Wielostopniowe ładowanie akumulatorów

Zastosowanie przez Victron Energy inteligentnego wielostopniowego ładowania akumulatorów znacznie wydłuża czas ich użytkowania.

 

Funkcja BatteryLife: inteligentne zarządzanie akumulatorem poprzez regulowane odłączenie obciążenia.

Kiedy system solarny nie jest w stanie naładować całkowicie rozładowanego akumulatora w ciągu jednego dnia, akumulator działa w cyklu "częściowego naładowania" i "skrajnego rozładowania". Taki tryb pracy niszczy nieodwracalnie akumulatory kwasowo-ołowiowe już w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Algorytm BatteryLife monitoruje stan naładowania akumulatora i jeżeli jest to wymagane, dzień po dniu powoli podwyższa poziom odłączenia obciążenia, dopóki wyprodukowana energia wystarcza do naładowania akumulatora blisko do 100%. Od tego punktu poziom odłączania obciążenia jest modulowany tak aby przynajmniej raz w tygodniu osiągną poziom całkowitego naładowania akumulatora.

Dodatkowe możliwości programowania 

Po podłączeniu regulatora Victron Energy BlueSolar MPPT do komputera, za pomocą programu "mpptprefs" można zaprogramować między innymi: napięcia ładowania akumulatora, funkcje sterowania oświetleniem, progi załączenia i odłączenia i inne. Zaleca się ostrożność przy zmianie ustawień. W razie wątpliwości konfigurację należy powierzyć naszemu serwisowi.

Akcesoria

 • MPPT Control

  MPPT Control

  Moduł kontrolny z wejściem VE.Direct do regulatorów BlueSolar. Pokazuje podstawowe parametry systemu fotowoltaicznego.

  Read More
 • Bluetooth LE dongle

  Bluetooth LE dongle

  Moduł Bluetooth z portem VE.Direct umożliwiający po podłączeniu do regulatora BlueSolar kontrolowanie podstawowych parametrów systemu PV na ekranie telefonu.

 • Color Control GX

  Color Control GX

  Uniwersalny moduł kontrolno-sterujący do urządzeń Victron Energy. Umożliwia kontrolę lokalną oraz przez internet.

  Read More
 • 1

Modele regulatorów ładowania BlueSolar MPPT