Zostaw nam swój numer!

Oddzwonimy do Ciebie!

Kontrolery GENASUN

Genasun zastał założony w 2005r przez grupę inżynierów z Massachusetts Institute of Technology, którzy postanowili skomercjalizować zaawansowane technologie ładowania systemów opartych na bateriach litowych opracowanych dla samochodów solarnych MIT. Kontrolery Gensun produkowane są w USA i osiągają sprawności powyżej 99%.

Ciągłe śledzenie punktu maksymalnej mocy MPPT

Funkcja ciągłego śledzenia punktu mocy maksymalnej C-MPPT: inteligentny elektroniczny system dostosowujący się do zmiennych warunków oświetlenia, 1200 razy szybszy niż w standardowych kontrolerach MPPT, zapewnia że każda cząstka energii padająca na panel zostanie maksymalnie wykorzystana.

Ładowanie akumulatorów na napięcie 24, 36 lub 48 V panelami o napięciu 12V!

Większość kontrolerów zmieniają napięcie z wyższego na panelach, na niższe na akumulatorach. Kontrolery serii GVB natomiast potrafią podwyższać napięcie wejściowe na wyjściu. Wykorzystają one  standardowe napięcie paneli 12V i dostosują napięcie do ładowania akumulatorów 24, 36 lub 48V. Dzięki temu możesz wykorzystać praktycznie dowolny panel fotowoltaiczny w swojej instalacji. Upewnij się tylko że natężenie prądu panela jest poniżej 8A (10A dla GV10), a napięcie rozwarcia poniżej 63 V.

Cztero-stopniowe ładowanie

Kontroler ma wbudowany mikroprocesor zapewniający precyzyjną, komputerową kontrolę optymalnego cyklu ładowania dla twojego akumulatora. Wydłuża to żywotność akumulatora i maksymalizuje jego pojemność.

Ładowanie akumulatorów kwasowo-ołowiowych lub litowo-jonowych

Kontrolery Gensun są dostosowane do współpracy zarówno z akumulatorami litowymi jaki i kwasowo-ołowiowymi (żelowe, AGM, mokre).