Zostaw nam swój numer!

Oddzwonimy do Ciebie!

Akumulatory żelowe i AGM

 

 

Technologia VRLA

VRLA (Valve Regulated Lead Acid) oznacza regulację zaworową akumulatorów kwasowo ołowiowych. Gaz będzie odprowadzany przez bezpieczny zawór, w przypadku przeładowania lub uszkodzenia ogniwa. Akumulatory VRLA są całkowicie bezobsługowe.

Szczelne (VRLA) akumulatory AGM

AGM (Absorbent Glass Mat) oznacza akumulatory z chłonnymi matami szklanymi. W tych akumulatorach elektrolit jest pochłaniany przez włókna maty szklanej, umieszczonej pomiędzy płytkami poprzez efekt kapilarny. Akumulatory AGM nadają się bardziej do dostarczania energii w krótkim czasie przy dużym natężeniu prądu (akumulator startowy), niż akumulatory żelowe.

Szczelne (VRLA) akumulatory żelowe

Tutaj elektrolit jest unieruchomiony w postaci żelu. Ogólną zaletą akumulatorów żelowych, jest dłuższy czas życia i większa cykliczna pojemność, niż w akumulatorach AGM.

Wyjątkowo głębokie rozładowywanie

Akumulatory Victron VRLA mają wyjątkowy stopień rozładowywania, nawet po głębokim, lub przedłużonym rozładowaniu. Należy podkreślić, że powtarzane głębokie rozładowywanie i utrzymywany stanu rozładowania prze długi

Niskie samo-rozładowywanie

Dzięki wykorzystaniu ołowiowo wapniowego rusztu i materiałów wysokiej czystości, akumulatory Victron VRLA mogą być przechowywane przez długi okres bez doładowywania ich. Tempo samo-rozładowywania jest mniejsze niż 2% na miesiąc w temperaturze 20°C. Samorozładowyanie podwaja się dla każdego wzrostu temperatury o 10°C. Dlatego też, akumulatory Victron VRLA mogą być przechowywane nawet do roku bez doładowywania, jeżeli są przechowywane w chłodnym otoczeniu.

Charakterystyka rozładowywania akumulatorów

Nasze akumulatory AGM głębokiego rozładowania mają doskonałą wydajność i dlatego są one rekomendowane do zastosowań dla wysokich prądów jak w akumulatorach startowych. Z powodu ich konstrukcji, akumulatory żelowe mają niższą efektywną pojemność przy wyższym prądzie rozładowywania. Z drugiej strony, akumulatory żelowe mają długi czas życia, w warunkach zarówno przepływu (’float’) jak i cyklicznej pracy.

Wpływ temperatury na napięcie ładowania

Napięcie ładowania powinno być obniżane wraz ze wzrostem temperatury. Kompensacja temperatury jest wymagana jeżeli oczekiwana temperatura akumulatora jest niższa niż 10°C lub wyższa niż 30°C przez dłuższy czas. Rekomendowana kompensacja temperatury dla akumulatorów Victron VRLA to -4mV/ogniwo (-24mV/°C dla akumulatorów 12V). Centralny punkt dla kompensacji temperatury to 20°C.

Prąd ładowania

Prąd ładowania, nie powinien przekraczać 0,2C (20 A dla akumulatora 100 Ah). Temperatura akumulatora wzrośnie o więcej niż 10°C, jeżeli prąd ładowania przekroczy 0,2C. Dlatego też kompensacja temperatury jest wymagana jeżeli prąd ładowania przekracza 0,2C.

 

Modele

AGM głębokiego rozładowania (Porównaj parametry)
6V/240Ah
12V/8Ah, 12V/14Ah, 12V/22Ah, 12V/38Ah, 12V/60Ah, 12V/66Ah, 12V/90Ah, 12V/110Ah, 12V/130A, 12V/165Ah, 12V/220Ah

Żelowe głębokiego rozładowania (Porównaj parametry)
12V/60Ah, 12V/66Ah, 12V/90Ah, 12V/110Ah, 12V/130Ah, 12V/165Ah, 12V/220Ah


 Pliki

Broszura Akumulatory żelowe i AGM

Katalog urządzeń Victron Energy - PL

Cennik detaliczny Victron Energy [PLN]

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą lub poruszonymi tu tematami, a nie znalazłeś wszystkich potrzebnych Ci informacji koniecznie skontaktuj się z nami! Chętnie we wszystkim pomożemy i doradzimy. Do każdego tematu i klienta podchodzimy indywidualnie. Informacje zawarte na stronie z pewnością nie wyczerpują wszystkich zagadnień, a ceny podane w cennikach, choć regularnie aktualizowane,  są orientacyjne i mogą być negocjowane.